U subotu 01.04 odigrala se utakmica 18.kola 1.HRL Jug između domaćina RK Buzet i naših Kovara. Buzećani su demonstrirali šta znači timska igra i sa lakoćom pobijedili Kovare 36:27.

Sam ulazak u utakmicu naličio je na stari, borbeni istarski derbi, u kojem će do posljednjeg sučevog zvižduka biti upitan pobjednik. Već u desetoj minuti sve to pada u vodu i Buzećani preuzimaju tempo igre, te čine razliku od +4 (8-4) nakon čega je trener Murselović primoran pozvati prvi time-out u utakmici. Nastavak utakmice igralo se gol za gol do 25-te minute, a tada napadačka bezidejnost i propusna obrana Rudara Buzećanima olakšava posao, te prvo poluvrijeme završavaju u svoju korist sa velikih 22:12.

Iako su Kovari početkom drugog poluvremena pokazali bolju igru sa kojom su prepolovili zaostatak, te imali nekoliko napada za približiti se na -4, promašeni ziceri i tehničke greške vratile su stvari na početak, te je utakmica završila teškim porazom 36:27.

U redovima Kovara najviše su se istakli Derossi sa 11 pogodaka od čega 5 iz penala, a pratio ga je Ratkajec sa 7. Kod domaćina najefikasniji Rušnjak sa 10, te Valković sa 8 pospremljenih golova u mrežu Kovara .

Slijedi vikend odmora, a zatim dvije jake utakmice: prva je zaostala utakmica 15. kola u petak 14.04 na domaćem terenu protiv RK Ardiaei iz Duborovnika, a zatim istog vikenda veliki derbi u Rovinju. Iako su sa zadnja dva poraza potpuno kompromitirali šanse za ostanak, dok se igra ima nade, stoga vjerujemo da će dečki ovoga puta stvarno dati sve od sebe da izbore bodove.