RK Rudar Adria Oil jučer je ispao iz Kupa regije zapad nakon još jednog istarskog derbija u Buzetu. Kovari su na odmor išli s vodstvom od jednog gola, no Buzećani su drugo poluvrijeme dominirali i dobili ga s osam razlike. Konačan je rezultat glasio 34 – 27 za RK Buzet. Zabijene golove Rudar je rasporedio na dosta igrača, čak dvanaest igrača postiglo je gol, od kojih su pet igrača mlađi od osamnaest godina, odnosno članovi U17 momčadi. Među najboljim strijelcima istaknuo se mladi Niko Franković sa svojih pet golova, dok su Mario Ratkajec i Andro Lukšić postigli po četiri. Na listu strijelaca upisali su se još Jelušić sa 3, Kokot, Lazar i Ugrin sa po 2, te Mandić, Slomić, Štucin, Dukić, Kostić sa 1 pogotkom.

Od ostalih utakmica četvrtine finala Kupa regije zapad RK Umag je bio bolji od RK Rovinja rezultatom 29-24, riječki premijer ligaš RK Zamet je bio bolji od RK Senja rezultatom 39-25 i RK Karlovac je s 46-33 pobijedio RK Gospić. Sukladno rezultatima u polufinale odlaze tri premijer ligaša, RK Umag, RK Zamet i RK Karlovac te RK Buzet kao jedini klub iz nižeg ranga, 1. HRL Jug.