Ove subote i nedjelje, u Domu sportova Mate Parlov u Puli, momčad U17 odigrala je 4 utakmice, dvije utakmice zaostalog 6. kola 1. HRL protiv MRK Kozale i protiv HRK Karlovca, te dvije utakmice zaostalog 11. kola 1. HRL protiv RK Mornar Crikvenice i RK Senja. Kovari su u 4 utakmice upisali 3 poraza i 1 pobjedu.

U sklopu 6. kola RK Rudar je poražen od MRK Kozale rezultatom 22-17, dok su u drugoj utakmici poraženi od HRK Karlovca rezultatom 26-18.

MRK Kozala je u utakmicu ušla s dva uzastopna pogotka, dok s druge strane kovari preko Frankovića poravnavaju a zatim Lukšić zabija za vodstvo koje je trajalo do 18. minute. Nakon toga Kozala ponovno poravnava rezultat i serijom 3-0 preuzima vodstvo. Na poluvrijeme se išlo s rezultatom 10-8, odnosno -2 za kovare. U nastavku se igra gol za gol, uz to Kozala u 32. i 34. minuti vezanim pogocima povećava svoju prednost na +4, a 10 minuta kasnije rade seriju od 4-0 za velikih +7 i time definitivno rješavaju pitanje pobjednika. Kovari su do kraja uspjeli smanjiti na -5, konačni rezultat 22-17.

Zapisnik s utakmice prenosimo u cijelosti.

U drugoj utakmici HRK Karlovac od samog početka preuzima stvari u svoje ruke, rade seriju 5-0, dok s druge strane nikad lošije poluvrijeme kovara u kojem su zabili samo 3 pogotka. Rezultat na poluvremenu 13-3 za Karlovac i nedostižnih -10 za kovare. U nastavku puno bolja igra kovara, rezultatski gledano bili su bolji od momčadi Karlovca, postigli su 15 pogodaka dok je Karlovac postigao 2 manje, 13, međutim to nije bilo dovoljno da se nadoknadi veliki zaostatak iz prvog poluvremena.

“Dvije utakmice protiv vrlo kvalitetnih protivnika odigrali smo nekompletni i sukladno našim mogućnostima. Osim toga, i ozljeda Frankovića na početku utakmice protiv Karlovca definitivno je utjecala na relativno laku pobjedu našeg suparnika. Ono što veseli je to što su priliku dobili naši najmlađi, 2006. i 2007. godište kojima će ovo biti dobro iskustvo na nastavak natjecanja.” bio je kratak trener Dalibor Zupičić.

Drugi dan, u nedjelju, odigrane su utakmice 11. kola 1. HRL a kovari su očekivano pobijedili momčad RK Senja rezultatom 40-21, dok s druge strane iznenađenje je poraz od RK Mornar Crikvenice i to s visokih 38-22.

S obzirom na vrlo laganu pobjedu kovara protiv RK Mornar Crikvenice u prvom djelu sezone (33-18), sličan rasplet očekivao se i u ovoj utakmici međutim potpuno druga priča. Već na poluvremenu momčad iz Crikvenice ima prednost +5, rezultat 17-12, da bi u drugom poluvremenu tu prednost još i povećali zabivši 21 gol dok su kovari s druge strane postigli samo 10 golova. Na kraju rezultat utakmice nestvarnih 38-22. Definitivno igrač utakmice bio je Pikec Marko, standardni igrač seniorske momčadi RK Mornar Crikvenice koji je postigao 16 golova, i koji s obzirom da u prvom djelu sezone nije igrao za momčad U17, definitivno čini razliku u svom godištu.

“U prvoj utakmici protiv RK Mornar Crikvenica imali smo užasnu realizaciju u napadu i manjak koncentracije u obrani što svakako nije dobro ako želite pobijediti utakmicu. Sve u svemu jako loš dan. Od 35. minute priliku su dobili i mlađi igrači, njima su ove utakmice bitne kako bi stekli iskustvo u starijim kategorijama što će im sigurno dobro doći, tako da nije bilo za očekivati da će oni rezultatski ublažiti poraz.” – izjavio je nakon utakmice trener Inko Banović, te se odmah nadovezao s osvrtom na drugu utakmicu protiv RK Senja. “Početna postava iz prve utakmice odmah u startu je napravila 8 razlike, tako da su u nastavku utakmice priliku dobile zamjene i mlađi igrači. Momčad Senja je bila izrazito mlada što je i vidljivo po rezultatu koji definitivno nije realan baš iz tog razloga.”

Naime već u samom startu utakmice protiv RK Senja, kovari rade seriju 4-0, a ubrzo nakon toga i seriju 5-0 te time već u prvom poluvremenu rješavaju pitanje pobjednika. Na poluvremenu kovari imaju visokih +10, rezultat 17-7. U nastavku ponovno velika serija kovara, sa 6 uzastopnih pogotka povećavaju prednost na 25-9 i to uspijevaju mlađi igrači Velagić i Dundara, te u ovoj utakmici odlični Tomičić. Na kraju utakmice rezultat 40-21.

Sljedećeg vikenda na rasporedu je posljednje zaostalo 10. kolo u sklopu kojeg kovari putuju u Rijeku na okršaj s dvije vodeće momčadi lige, RK Zametom i RK Trsatom. Utakmice se igraju u nedjelju 25.04.2021 u Centru Zamet.