RK Rudar Adria Oil pretrpio je težak poraz na gostovanju u Karlovcu. Novi prvak 1. HRL Jug i budući premijerligaš HRK Karlovac rutinski je odradio samo još jednu utakmicu u nizu, pogotovo ako uzmemo u obzir veoma pomlađeni sastav kovara, te na kraju slavio s visokih 41:17.

Nažalost zbog reprezentativnih obaveza u sastavu kovara nedostajali su Toni Matošević i Liridon Zena, kojega ovim putem treba pohvaliti za odlično odigranu utakmicu protiv Slovenije u kojoj je bio na 36% obrana. Uz to prvu momčad pogodile su ozlijede i razne privatne obveze pojedinih igrača tako da su kovari na put Karlovca krenuli sa 2 standardna prvotimaca dok su ostatak ekipe činili dečki iz U17 i U15. Možemo reći kako je visokom porazu kumovala i ozljeda Ratkajeca u 10 minuti utakmice, kada je pretrpio težak udarac u ložu, te je do kraja utakmice bio na klupici.

Unatoč porazu iz ovog susreta možemo izvući i nešto pozitivno. “Pomlađena ekipa uz Lazara odigrala je utakmicu sa prvacima lige, te su dečki osjetili “pravi” rukomet. To je za njih jako dobro budući da su oni naša budućnost. Pohvaliti se treba naš vratar Roko Franković koji je u svojoj prvoj seniorskoj utakmici sakupio 18 obrana protiv jedne takve momčadi. Naši mladi topnici Lucian Derosi i Ivan Dundara upisali su po 5 pogodaka, pratio ih je Lazar sa 4, a na listu strijelaca upisao se i mladi Alex Cassioli Bugarin sa 2 pogotka. Dečki su pustili srce na terenu i to je bilo lijepo za vidjeti, međutim premladi su još za tu razinu rukometa.” izjavio je trener Inko Banović nakon posljednjeg gostovanja u ovoj sezoni.

Posljednju utakmicu u 1.HRL Jug momci će odigrati na domaćem terenu u subotu 06.05, protiv gostiju iz Rijeke, MRK Kozale.