U subotu 18.03 u SRC Mocire u Zadru, odigrala se utakmica 16.kola 1.HRL Jug između domaćina RK Zadar 1954 i naših Kovara. Utakmica je bila ravnopravna i agresivna na obje strane, što je u konačnici rezultiralo izjednačenim rezultatom 29:29.

Kovari su odlično ušli u utakmicu, pokazavši na startu da su došli uzeti bodove. Do 17. min drže domaćina na tri razlike no veliki broj tehničkih pogrešaka Zadrane je vratio u igru. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću domaćina 14:13.

U nastavku utakmice Zadrani su održavali minimalnu prednost, te na krilima sjajnog Martinovića odlaze na +3 u 50. minuti. Tada Bruno Derossi zabija ključne golove i poravnava rezultat. Do kraja utakmice igralo se gol za gol, naši Kovari imali su i zadnji napad za pobjedu, ali nisu uspjeli ugroziti gol domaćina.
Kod Kovara, najefikasniji je bio Ratkajec sa 12 pogodaka, uključujući 4/4 iz sedmeraca, a pratili su ga Derossi sa šest i Jelušić sa pet pogodaka. Treba istaknuti i vratara Zenu koji je obranio nekoliko ključnih lopti. Kod domaćina se istaknuo  Martinović sa 13 pogodaka u mreži, od čega tri sedmerca.

Ostvarili smo dobar rezultat u subotnjoj utakmici, prvenstveno zahvaljujući našoj timskoj igri, borbenosti i agresivnosti u obrani. Ove karakteristike su se pokazale ključnima za osvajanje boda protiv izuzetno teškog protivnika. Iako smo veći dio utakmice bili u zaostatku, uspjeli smo se konstantno vraćati i pokazati da smo spremni dati sve od sebe. Svakako smatramo da smo mogli postići više, no ovaj bod je ipak izvrstan rezultat. U subotu nas čeka Arene iz Pule, dobar Istarski derbi u kojem moramo odigrat najbolji rukomet ove sezone ako želimo do bodova.” izjavio je Antonio Jelušić

Utakmica protiv RK „Arene“ na rasporedu je u subotu 25.03 u dvorani SC Franko Mileta sa početkom u 20 sati.