Dugo očekivani međunarodni rukometni turnir Labin Handball Cup je jučerašnjim danom opravdao sva očekivanja, vrhunski rukomet, zabava za sve generacije, poznata imena i velik broj gledatelja.

Prvi su na teren izašli naši kovari na susret protiv aktualnog prvaka Slovenije i sudionika rukometne Lige prvaka ekipe RK Celja Pivovarne Laško. Domaći su se momci dobro držali do 25 minute gdje je rezultat bio izjednačen 12:12, no Celjani tada pojačavaju ritam i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 12:19 za goste. Drugo poluvrijeme su gosti iz Slovenije pokazali svoju pravu snagu i visokim tempom mirno završili utakmicu u svoju korist s konačnim rezultatom 24:38. Kod gostiju najbolji su bili Janc, koji je i proglašen igračem utakmice u redovima Celja, i Marguč svaki po 7 golova, dok su hrvatski dečki u slovenskim redovima, Ivanković i Martinović postigli 5 odnosno 4 gola.

Kod domaćina nagradu za igrača utakmice osvojio je Lazar koji je sa svojih 8 postignutih golova i  svojim raznovrsnim i atraktivnim šutevima više puta izmamio pljesak labinske publike. Dobrom igrom pridružili su mu se i Ratkajec i Matačić koji su po 5 puta tresli mrežu Celjana. U samom finišu utakmice trener Matošević dao je priliku i mladim igračima iz labinske škole rukometa, kod kojih su trema i uzbuđenje ipak bili prejaki da se ubilježe u listu strijelaca, no pokazali su da nema bojazni za budućnost labinskog rukometa.

Bez obzira na visok poraz od renomiranog protivnika, jučerašnja predstava kovara itekako daje nadu da će proljetni dio sezone biti kudikamo bolji i s nestrpljenjem očekujemo nastavak sezone.

U drugoj utakmici dana brojna labinska publika imala je priliku vidjeti sraz između hrvatskog prvaka PPD Zagreb i aktualnog prvaka BiH, rukometaše Borca iz Banja Luke. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenom ritmu, gdje su mladi igrači Borca iznenadili svojom kreacijom i brzinom, no rukometaši Zagreba ipak drže konce u svojim rukama i na poluvrijeme odlaze s tri gola prednosti 17:14. U drugom dijelu rukometaši Slavka Goluže dodatno pojačavaju ritam  i sigurno završavaju utakmicu s visokih 36:27.

Kod gostiju iz Banja Luke epitet i nagradu za najboljeg igrača ponio je Vlado Draganić koji je svih svojih 6 golova postigao u drugom dijelu. Uz njega svoj su velik doprinos dali i vratari Brkić i Momić.

U redovima Zagrebaša čak se 12 igrača upisalo u listu strijelaca, no  iako su Klarica i Grahovac postigli 5, a Klis i Sirotić 4 gola, nagradu za najboljeg igrača u svojim redovima dobio je vratar Aljaž Panjtar koji je u 30 minuta drugog dijela skupio čak 10 obrana i time zapravo najviše pridonio visokoj pobjedi svojeg kluba.

Labinski su gledatelji velikim pljeskom nagradili  legende rukometa, Ivana Čupića, Timura Dibirova, trenera Slavka Golužu, ali očekivano najveći pljesak i ovacije publike dobio je mladi Labinjan Niko Franković koji je, simbolično, svoje prve minute za hrvatskog prvaka odigrao baš u svom gradu, pri tom postignuvši i svoj prvi gol za svoj novi klub. Odličan početak za mladog Frankovića i s ponosom se veselimo novim partijama još jednog Labinjana u najvišem rangu rukometa.

Osim vrhunskih rukometnih predstava brojni su se gledatelji  zabavljali, a neki od njih i nagradili, izvlačenjem lutrije na poluvremenu svake utakmice. Nagrade su, u najmanju ruku, jedinstvene, službeni dresovi ekipa sudionika i službena majica turnira. Dodatno, u suradnji s caffe bar Gamp u holu dvorane organizirana je dodatna gastro ponuda. No, publika, naročito oni najmlađi, su se najviše zabavljali novom atrakcijom, snimanjem gledatelja i prikazivanjem na video zidu dvorane.

Već na prvog dana može se zaključiti da je prvi Labin Hanbdall Cup puni pogodak i da su Labinjani željni velikih događaja i s nestrpljenjem očekujemo i današnji finalni dan turnira na kojem se u 18 sati u borbi za treće mjesto sastaju domaći RK Rudar Adria Oil i RK Borac mTel iz Banja Luke, a u 20:15 veliko finale između poznatih rivala RK PPD Zagreba i RK Celja Pivovarne Laško.

Još jednom pozivamo sve ljubitelje rukometa da nam se pridruže u dvorani i da uživaju u atraktivnim rukometnim potezima i subotnjoj zabavi zvanom Labin Handball Cup.

Rezultate polufinalnih utakmica te detaljnu statistiku možete pronaći na našoj web stranici.