U subotu 12.03. odigrano je 15. kolo 1. HRL Jug između RK Rudar Adria Oil i prvoplasirane momčadi lige RK Ribole Kaštele. Gosti iz Kaštela došli su u Labin s 13 pobjeda i 1 porazom, odnosno 26 bodova na svom kontu. Odlaskom iz Labina na svoj konto pridodali su još 2 boda pobjedom 33-28.

“Nažalost nismo otvorili utakmicu dobro, nismo se od početaka držali dogovora i krenulo je loše. Kasnije se bilo teško vadit protiv ekipe koja zna kaznit svaku pogrešku. Nakraju je pobijedila bolja momčad i čestitam dečkima na korektnoj borbi.” izjavio je Mario Ratkajec koji je unatoč porazu odigrao dobru utakmicu dok ga ozljeda nije udaljila iz igre.

RK Ribola Kaštel pokazala je visoku kvalitetu kako u fazi obrane tako i u napadu. Kvalitetom igre opravdavaju ulogu favorita za osvajanje lige, odnosno možemo reći kako su ovom pobjedom  potvrdili naslov prvaka.

“Utakmicu u subotu smo izgubili od boljeg protivnika, ali svejedno mi ostaje žao što nismo pružili bolji otpor, osobito u prvom poluvremenu jer je utakmica praktički tada i riješena. Previše smo griješili u napadu i slabo smo se vraćali i dobili smo puno golova iz kontri. Kasnije su zbog ozljeda izašli Jelušić i Ratkajec i to je u načelu bio kraj naših nadanja za jedan veliki comeback kao protiv BM 07. Drugo poluvrijeme smo tu razliku smanjili, ali si moramo priznati da u subotu nismo bili pravi i da nismo bili ni blizu pobjede.”  izjavio je trener Dalibor Zupičić nakon prvog domaćeg poraza u ovoj sezoni, te najavio 16. kolo u sklopu kojeg kovari putuju u Crikvenicu, “U ovom tjednu koji je pred nama ćemo pokušati zaliječiti ozljede koje imamo i spremiti za gostovanje u Crikvenici gdje se želimo vratiti na pobjednički kolosijek.”